Spotkanie w salonie groomerskim „Kajtek” i w gabinecie weterynaryjnym

Dnia 28 września 2018 roku uczniowie z naszej placówki udali się do salonu groomerskiego „Kajtek” i gabinetu weterynaryjnego w Turku. Głównym celem spotkania było bliższe zapoznanie z zasadami pracy w salonie fryzjerskim dla zwierząt oraz kim jest lekarz weterynarii i czym zajmuje się na co dzień.
Na początku uczniowie dowiedzieli się, że nie tylko człowiek potrzebuje zabiegów pielęgnacyjnych, ale również pies czy kot. Tak też wszyscy asystowali przy kąpieli czworonoga, suszeniu i czesaniu sierści. Zdobyli również wiadomości , jak dbać o uszy i pazurki zwierząt. Ponadto uczniowie nauczyli się, w jaki sposób nawiązywać kontakt dotykowy z czworonogiem. W dalszej kolejności było zwiedzenie gabinetu weterynaryjnego. Tutaj uczestnicy zostali zapoznani z pracą lekarza. Następnie zostali podzieleni na dwie grupy. Zadaniem uczniów było dopasować karteczkę z rysunkiem sytuacyjnym do odpowiedniego pojemnika oznaczonego „buźką wesołą” i „buźką smutną”. W ten oto sposób dowiedzieli się, co sprawia zwierzakom radość, a co smutek. W dalszej części spotkania uczniowie otrzymali pluszowe pieski, które poddawane były badaniom klinicznym takim jak: osłuchiwanie, zakładanie opatrunków oraz leczenie. Uczestnicy poznali mnóstwo narzędzi medycznych i mogli je dokładnie obejrzeć.
Na koniec wizyty odbył się słodki poczęstunek, wręczenie dyplomów „Małego asystenta weterynaryjnego” podziękowań oraz upominków. Spotkanie przebiegało w milej i serdecznej atmosferze. Radośni, z bogatym   bagażem wiedzy o czworonogach wróciliśmy do szkoły. Dziękujemy za spotkanie personelowi medycznemu i pani z salonu groomerskiego. 
Opiekunami wyjścia były: pani Małgorzata Mielczarek i pani Magdalena Kalinowska.