Europejski Tydzień Sportu

W dniach 23 – 30 września 2018 r. po raz czwarty we wszystkich państwach Unii Europejskiej obchodzony jest Europejski Tydzień Sportu (ETS), koordynowany w Polsce przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Celem jest promocja sportu i aktywności fizycznej, która ma zachęcić do aktywnego trybu życia.
W tym roku również my włączyliśmy się w obchody Europejskiego Tygodnia Sportu. Tak też 26 września 2018 roku wychowankowie naszej szkoły wspólnie z uczestnikami Warsztatu Terapii Zajęciowej pojechali na integracyjny rajd rowerowy leśnymi drogami naszego nadleśnictwa. Celem było promowanie zdrowego stylu życia, aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu oraz poznanie ciekawych zakątków naszego lasu.
Podczas rajdu odwiedziliśmy miejsce pamięci zamordowanych żołnierzy oddziału „Groźnego” przez komunistyczne służby bezpieczeństwa , które znajdują się w Nadleśnictwie Turek. Ponadto każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności jazdy po zmiennych ścieżkach leśnych oraz podziwiać piękno jesiennego lasu. Trasa naszej wycieczki zakończyła się na leśnej siłowni, na której każdy wykonał serię ćwiczeń rozciągających i rozluźniających.
Rajd zakończono krótkim podsumowaniem wiedzy na temat leśnej przyrody oraz wiedzy o ruchu drogowym. Wszyscy uczestnicy rajdu za swoje zmagania i wiedzę zostali nagrodzeni upominkami.
Organizatorami rajdu byli: pani Małgorzata Wawrzyniuk i pan Marek Górski.