II Integracyjny Bieg z Przeszkodami „TUR-MAGEDON”

Ponad 80 osób o różnym stopniu niepełnosprawności z powiatu tureckiego, konińskiego, kolskiego i kaliskiego swój pierwszy dzień wakacji rozpoczęło od wielkiej i nadzwyczajnej przygody.

23 czerwca 2018 roku w Parku Miejskim im. Żerminy Składkowskiej odbył się II Integracyjny Bieg z Przeszkodami „TUR-MAGEDON” pod honorowym patronatem Prezesa PFRON oraz Starosty Powiatu Tureckiego i Burmistrza Miasta Turek. Było to wydarzenie sportowo – integracyjne na pograniczu sportu ekstremalnego i masowego, mające na celu dobrą zabawę połączoną z aktywnością i wysiłkiem fizycznym oraz integrację środowiska osób niepełnosprawnych z lokalnym społeczeństwem. Dla uczestników biegu wyznaczone zostały dwie trasy. Jedna z nich przeznaczona była dla osób na wózkach, które musiały pokonać 12 przeszkód na odcinku 500 metrów. Druga trasa biegu dla osób samodzielnie poruszających się liczyła 1500 metrów, na której do pokonania były 32 przeszkody.

Asystentami osób niepełnosprawnych były osoby z różnych turkowskich środowisk – samorządowych, biznesowych, pozarządowych i wielu innych mieszkańców Turku. Wszyscy uczestnicy biegu poradzili sobie wyśmienicie z trudnościami i szczęśliwi dotarli do mety, na której czekał medal i ciepły posiłek.

Organizatorami tego wydarzenia było Stowarzyszenie Kopernik Plus i Stowarzyszenie Przyjaźni Dzieciom, które działa przy Specjalnym Ośrodku Szkolno–Wychowawczym w Turku. Z ramienia naszego Ośrodka organizacją zajęli się nauczyciele: Małgorzata Wawrzyniuk i Katarzyna Wielkopolan – Janik. Udział w przygotowaniach biegu mieli również Lena Matuszak, Izabella Frątczak i Dagmara Dróżdż.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania rodzicom, wolontariuszom i wszystkim, którzy zaangażowali się w powyższą inicjatywę.