Wycieczka do Warszawy

Dnia 18 czerwca 2018 roku uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Warszawy. Wyjazd do stolicy był nagrodą w konkursie pt. „Najładniejsza kartka wielkanocna”, zorganizowanym przez Senator RP Margaretę Budner. Głównym celem wycieczki było zwiedzenie Senatu Rzeczypospolitej Polski oraz ważnych miejsc i zabytków Warszawy.

Pobyt w Warszawie rozpoczął się od zwiedzania Starówki. Podczas spaceru podziwialiśmy Zamek Królewski, Syrenkę Warszawską, Krakowskie Przedmieście oraz Pałac Prezydencki. Następnie udaliśmy się do Senatu. Na miejscu zostaliśmy zapoznani z regulaminem, jaki obowiązuje gości, a pan przewodnik przedstawił informacje na temat pracy senatorów oraz zasad panujących podczas obrad. Wszyscy mieli szansę zobaczyć jak pracują posłowie i zasiąść w senackich ławach. Nie zabrakło również możliwości spotkania się z politykami. Po obiedzie na stołówce poselskiej wszyscy udaliśmy się na zwiedzanie Łazienek Królewskich. Uczestników zachwycił Pałac na Wyspie, Amfiteatr, budynek Pomarańczarni oraz przepiękne ogrody łazienkowskie. Po całym dniu zwiedzania stolicy czas było wracać do domu, choć wszyscy chętnie zostaliby w stolicy dłużej. Opiekunami podczas wycieczki była pani Marlena Graczyk i pani Elżbieta Kociołek.

Serdecznie dziękujemy Pani Senator Budner za możliwość udziału w konkursie i tak piękną nagrodę, jaką była możliwość uczestniczenia w wycieczce do Warszawy.