Święto Patrona Szkoły

Dnia 13 maja 2018 roku obchodziliśmy trzynastą rocznicę nadania naszemu Ośrodkowi imienia Kornela Makuszyńskiego. Z tej okazji 7 czerwca 2018 odbył się apel z okazji Dnia Patrona. Celem uroczystości było przypomnienie sylwetki wielkiego pisarza i twórcy, jakim był nasz patron, ożywienie życia kulturalnego w szkole oraz przygotowanie uczniów do publicznych wystąpień.

Po uroczystym powitaniu, wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu szkoły usłyszeliśmy fragmenty utworów Kornela Makuszyńskiego odczytane przez naszą uczennicę. Kolejnym punktem apelu była prezentacja multimedialna, która bardzo dokładnie ukazywała życie i twórczość Kornela Makuszyńskiego. Mogliśmy zobaczyć zdjęcia przedstawiające okładki jego książek, fragmenty wypowiedzi oraz życie w Zakopanem, którego był honorowym obywatelem i gdzie został pochowany na Cmentarzu dla Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku.

Kiedy wyprowadzono sztandar ogłoszono wyniki corocznego plebiscytu na najbardziej słoneczne osoby w szkole. Tego roku zwyciężyli: pani Aneta Lubas – słoneczny nauczyciel, Kinga Matela – słoneczna uczennica, Aleksander Schultz – słoneczny uczeń.

Na koniec uczniowie przedstawili scenkę z życia klasy podczas lekcji języka polskiego, której tematem był Nasz Patron. Nauczycielka, w którą wcieliła się jedna z uczennic próbowała się dowiedzieć, kto jest patronem szkoły, a potem kolejno co napisał, gdzie żył i mieszkał Kornel Makuszyński. Było to odegrane w bardzo wesoły sposób. Wszyscy na koniec w dobrych humorach rozeszli się do klas.

Apel przygotowały: Marlena Graczyk, Anna Frątczak oraz Aneta Wieczorkiewicz.