XXVI Przegląd Twórczości Artystycznych Szkół Specjalnych 2018 w Koninie

Udział młodych aktorów naszego Ośrodka w Przeglądzie Twórczości Artystycznych Szkół Specjalnych w Koninie to wieloletnia tradycja. Tegoroczny odbył się 8 maja 2018 roku, a Makuszaki zaprezentowały przedstawienie pt. „Marionetki”. W przeglądzie wzięły też udział Ośrodki z Koła, Rychwała, Słupcy i Konina. Występy oceniało specjalnie powołane jury, które jednogłośnie przyznało wszystkim pierwsze miejsca.

Patronat nad Przeglądem objął burmistrz miasta Konina, a organizatorem był oczywiście Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy z Konina. W przerwach pomiędzy występami czas umilały pokazy umiejętności baletowych, wokalnych i aktorskich. Największym powodzeniem cieszyły się piosenki „Oczy zielone” Zenona Martyniuka oraz „Miłość w Zakopanem”  Sławomira. Przeboje porwały całą widownię zarówno do tańca, jak i do śpiewu. Aby nikomu nie zabrakło sił gospodarze przygotowali napoje, słodkości oraz gorący obiad.

Zespół Makuszaki na Przeglądzie reprezentowali: Magdalena Mikołajczyk, Martyna Żurawska, Agata Katarzyniak, Michał Jesiołowski, Agata Ziółkowska, Przemek Światowski, Jola Michalak, Daria Wesoła, Kinga Matela, Maciej Janiszewski i Weronika Janczak. Aktorów przygotowały i opiekę sprawowały: pani Beata Szczesiak i pani Elżbieta Kociołek.