Turniej „Boccia”

Dnia 9 maja 2018 roku na sali gimnastycznej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rychwale odbył się turniej „Boccia” o puchar dyrektora SOSW w Rychwale.

Boccia to gra integracyjna, promująca aktywny i zdrowy tryb życia, a także dyscyplina paraolimpijska. Ma proste zasady, nie stawia zawodnikom żadnych ograniczeń wiekowych ani sprawnościowych. Celem gry jest umieszczenie kul własnego koloru (niebieskiego lub czerwonego) jak najbliżej kuli białej, która wyrzucana jest jako pierwsza na początku gry przez jednego z zawodników. Im więcej kul danego koloru znajduje się przy kuli białej, tym więcej punktów.

W turnieju wzięły udział następujące drużyny: Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Turku, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Rychwale oraz Szkoła Podstawowa nr 12 w Koninie i Szkoła Podstawowa nr 15 w Koninie.

Nasza reprezentacja w składzie kapitan Agata Ziółkowska, Agata Katarzyniak, Weronika Janczak i Martyna Żurawska zajęły II miejsce. Zawodniczki otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki oraz puchar drużynowy. Trenerem podczas turnieju była pani Dagmara Dróżdż.