Harcerski start

W dniu 30 września 2017 roku harcerze z naszej drużyny spotkali się na Harcerskim Starcie, aby wspólnie z innymi rozpocząć nowy rok harcerski. W przepiękne sobotnie przedpołudnie w turkowskim lesie spotkali się harcerze pod opieką druhny Marty Bakalarz reprezentujący 8 Drużynę Harcerską Nieprzetartego Szlaku „Europejczycy” w składzie: Nikola Kosakowska, Aleksander Schultz, Dawid Kuśmierczak, Mateusz Kosakowski oraz przyboczny naszej drużyny Karol Kochanowski.

Spotkanie rozpoczęło się wspólnym apelem, podczas którego komendant Komendy Hufca ZHP Turek phm. Robert Chmielewski wręczył odznaczenia oraz sznury funkcyjne.

Na uczestników czekało wiele niespodzianek. Jedną z nich była gra terenowa na terenie lasu. Jej autorką była nasza druhna Marta. Tym razem przeniosła nas w świat starej baśni – Pinokio. Harcerze bardzo się starali, aby drewniana kukiełka przemieniła się w prawdziwego chłopca. Na swej drodze spotkali Gepetta, który podzielił się swą wiedzą dotyczącą drzew oraz strasznego Ogniożercę, w teatrze którego musieli wykazać się wiedzą i odpowiedzieć na wiele pytań. Trafili również do Karczmy pod Czerwonym Rakiem, gdzie kelner przeprowadzał test węchu, przebiegły Kot wywiódł ich na Pole Cudów, a Mały Ludzik sprawdzał wiedzę dotyczącą baśni.

W nagrodę za wzorowe zaliczenie zadań i uratowanie Pinokia na harcerzy czekała grochówka. Zapłonęło również prawdziwe harcerskie ognisko. Naładowani nową energią rozpoczynamy kolejny rok harcerskiej pracy. Czuwaj!