Biwak z okazji Dnia Myśli Braterskiej

22 luty, to dzień urodzin założyciela skautingu Roberta Baden – Powella, dlatego w tym dniu harcerze na całym świecie obchodzą ważne dla nich święto – Dzień Myśli Braterskiej.

W dniach 17 i 18 lutego 2017 roku w Gimnazjum nr 2 w Turku około 90 harcerzy z naszego rejonu spotkało sie, aby uczcić to Święto. Dzień Myśli Braterskiej uświadamia skautom na całym świecie, jak jest ich wielu i że wszyscy są dla siebie braćmi niezależnie od koloru skóry, narodowości, czy wieku. Nasi harcerze wraz z druhną Izabellą Frątczak także reprezentowali naszą Drużynę.

Pierwszy dzień naszego spotkania zakończył się podsumowaniem dnia na świeczkowisku. Druh komendant Hufca Turek Robert Chmielewski w imieniu wszystkich uczestników biwaku złożył życzenia z okazji Dnia Myśli Braterskiej przybyłym gościom: Panu Jerzemu Kurzawie, Zastępcy Burmistrza Miasta Turku, Pani Jolancie Baran, Dyrektorowi Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Turku, Druhowi Franciszkowi Pyziakowi oraz Panu Piotrowi Bińkowskiemu, Dyrektorowi Gimnazjum nr 2 w Turku. Następnie zuchy, harcerki i harcerze zasiedli wokół ognia, by razem z zaproszonymi gośćmi przy dźwiękach harcerskiej piosenki kultywować ideę braterstwa i przyjaźni.

Kolejny dzień to gra terenowa na terenie miasta, podczas której harcerze musieli wykonać zadania odwołując się do wcześniej obejrzanego filmu pt: „ Kamienie na Szaniec ”. Dowiedzieli się o działalności grupy członków Szarych Szeregów w Warszawie podczas II wojny światowej. Po skończonej grze odbyły się zajęcia programowe w grupach i wszyscy spotkali się na sali gimnastycznej, by wspólnie uczcić dzień urodzin założyciela skautingu Roberta Baden – Powella. Wieczorem wszyscy pełni dobroci i miłości rozeszli się do swoich domów.